Granit

Granit HakkındaRenkler

Granit

Granit, volkanik bir taştır ve yer kabuğunun diplerindeki erimiş magmanın, milyonlarca yıl yavaş yavaş kristalize olmasıyla, deprem ve erozyonlar sonucunda yeryüzüne çıkmıştır.İçerisindeki ana mineralleri, quartz ve feldspat ile amfibole, piroksen ve mika gibi ikincil minerallerdir. Bu minerallerin dağılımı ve yoğunluğuna göre granitin rengi oluşur.Yapılarda en çok tercih edilen malzemedir ve bunun nedenlerini şöyle sıralanabilir:Doğal taş içinde doğal granit en sert taş grubudur. Doğadaki en sert yapı malzemesidir. Sertlik derecesi 6-7 mohs’tur.İçerisinde bulunan başlıca mineraller silikat, kuvars ve feldspattır.

Granit

Granit

 

Silikatlar, limon (sitrik asit), sirke, alkol ve benzeri gibi sıklıklamutfaklarımızda   bulundurduğumuz asidik maddelere reaksiyon göstermezler.Isıya ve çizilmelere karşı yüksek derecede dayanıklıdır.Bir mutfak tezgahı üzerinde rahatlıkla ekmek kesilebilir, sebze de doğranabilir.Tüm taşlar içinde en sert ve en kalın olanıdır.• Diğer taşlarla ve seramikle kıyaslandığında üzerindeki cilayı çok daha uzun süre korur.İçerisinde bulunan feldisipat en düşük su emişini gerçekleştirir. (%0,02-0,04) Böylelikle su tezgahtan sızmaz ve malzeme üzerinde leke bırakmaz.Ultraviole ışınlardan etkilenip renk atmaz, doku ve rengini daima korur,her türlü hava koşuluna son derece dayanıklıdır.Periyodik bakım gerektirmez,temizliği arap sabunu ile ovarak yapılır ve ilk günki cilasıyla tekrar kullanıma hazır duruma gelir.

Granit Tezgah,Granit Mutfak Tezgahı,Mutfak Dolabı Graniti,Granit Tezgah Fiyatı,Granit Mutfak Tezgahı Fiyatı,Granit Metrekare Fiyatı,Granit Firmaları,Çimstone Tezgah,Belenco Tezgah,Corian Tezgah,Silestone Tezgah,Montelli Tezgah,Çimstone İstanbul,Corian İstanbul,Belenco İstanbul,Silestone İstanbul,Çimstone Fiyatları,Belenco Fiyatları,Corian Fiyatları,Mermer Fiyatları,En İyi Mutfak Tezgahı,En Kaliteli Mutfak Tezgahı,En Hijyenik Mutfak Tezgahı,En Ekonomik Mutfak Tezgahı,En İyi Mutfak Tezgahı Markası,En İyi Mutfak Tezgahı Firması,Çimstone Metretül Fiyatı,Belenco Metretül Fiyatı,Corian Metretül Fiyatı,Kadınların En Beğendiği Mutfak Tezgahı,İyi Bir Mutfak Tezgahında Olması Gereken Özellikler,En Kaliteli Mutfak Tezgahı Firması,Anadolu Yakası Mutfak Tezgahı Firmaları,Avrupa Yakası Mutfak Tezgahı Firmaları